زن و مردی جوان , با روحیه ای پرشورو نشاط وارد دفترخانه شدند اگر سابقه دهها گزارش نیروی انتظامی وپرونده دادسرا و دادخواست و دادنامه کیفری و دادگاه خانواده و ...علیه هم رو نکرده بودند تصور نمی کردم این دو جوان شاد و شنگول که امروز هم مثل دو تا عاشق و معشوق علنا مشغول لاس زدن و قربون صدقه رفتن با هم هستند روزگاری سایه همدیگر رو با تیر می زدند 
مرد جوان که بسیار خوش تیپ و با پرنسیب به نظر میامد فارغ التحصیل حقوق قضایی بود و دفتر مشاور املاک داشت اما خانم که تحصیلاتش بیشتر از دیپلم نبود خیلی از آقا با قوانین و مقررات حقوقی آشنا به نظر می رسید و برای دفاع از هر اشکالی تو تنظیم اسناد مورد درخواست خودش ماده ده قانون مدنی و آزادی قرارداد ها رو به رخ می کشید ( البته بیشتر "لا اله" رو می گفت و به "الا الله" کاری نداشت )
مرد جوان قبلا هم یک بار به دفتر خانه امده و شرح ماجرا رو از زبانش شنیده بودم ادعا می کرد شش سال پیش با این خانم که مطلقه و دارای یک فرزند سه ساله بوده آشنا شده و به هم علاقمند شدند اما چون خانواده اش با ازدواج بین آنها موافق نبودند قرار میزارن بچه دار بشند تا خانواده پسر در مقابل کار انجام شده رضایت بدن اما بعدا متوجه شده که با رفیقش هم رابطه داره !
پرسیدم عقد هم کردید گفت نه رابطه شرعی نداشتیم! گفتم چطور ! شما که حقوق خونده بودی آیا نمی تونستی برای حفظ حقوق بچه هم که شده یک جمله یک خطی رو ادا کنی ؟ گفت چرا پیشنهاد دادم اما خانم گفت به نظر من زن صیغه ای با ج...ه تفاوتی نداره ! 
در مورد خواسته اش پرسیدم گفت میخواد همه پرونده ها رو جمع کنه برای همین با خانم قرار گذاشتن بیان دفتر و سندهایی که لازمه تنظیم بشه ! مدتهاست با هم هیچ رابطه ای ندارند و بعد از آن خانم با یک دخترخانم دیگری ازدواج کرده و از او یک دختر دو ساله داره 
و امروز هر دو حاضر بودند خانم همه اوراق و سوابق قضایی و انتظامی بین خودشان را روی میز من گذاشت 
از شکایت خانم علیه آقا به اتهام ضرب و جرح و توهین و افترا تا دادخواست اثبات زوجیت و نسب و ترک انفاق فرزند و محکومیت کیفری و حقوقی مرد جوان به مجازات های نقدی و زندان و حکم اثبات نسب و الزام به ثبت ازدواج و پرداخت مهریه ...
زن راضی شد با گرفتن حق سرپرستی و حضانت پسر مشترک شان از همه حق و حقوقش به عنوان زن صیغه ای 99 ساله آقا صرفنظر کنه و در مورد همه پرونده هایی که به نفعش رای صادرشده بود و فعلا هم مرد بخاطر همان پرونده ها با سپردن وثیقه آزاد بود رضایت بده ! 
در غیاب جوان , خانم از توی موبایلش یواشکی عکسی رو نشان من داد و با خنده گفت این هم خانم جدید و دخترشون !
از خانم پرسیدم حالا که آن آقا ازدواج دائم کرده و از همسر دومش یک فرزند داره آیا نمی خواد یک وکالت داشته باشه تا بعدا برای بذل مدت و جدایی از طرف مرد مشکلی وجود نداشته باشه لبخندی زد و گفت نه شاید بعدا خواستم به عنوان همسر دومش با هم زندگی کنیم !